Najvyšší čas pre záhradný domček

S prichádzajúcou jeseňou stále častejšie uvažujeme o tom, kam uschovať záhradné náradie, kosačku a ďalšie pomôcky, ktoré bežne na záhrade a pri práci okolo domu používame. Na tento účel najčastejšie slúži záhradný domček.

Otázkou ale zostáva, aký domček si zaobstarať, aký materiál zvoliť, ktorý domček je najbezpečnejší, ktorý vydrží čo najdlhšie, či je bezúdržbový av neposlednom rade, koľko peňazí zaň chcete minúť. Požiadavky na záhradné domčeky sú rôzne a záleží na Vás, ktorý z nich považujete za najdôležitejší.

Záhradné domčeky sa samozrejme vyrábajú z rôznych materiálov. Niekto volí murovaný záhradný domček, pri ktorom však treba počítať s pomerne veľkou finančnou i časovou náročnosťou. Ďalšie veľmi obľúbené domčeky sú drevené. Tu sa ale nezaobídete bez pravidelnej údržby, aby si domček zachoval svoj vzhľad. A na montáž sú väčšinou potrební odborníci.

Pokiaľ hľadáte domček, ktorý bude ihneď k dispozícii a ktorého montáž zvládnete sami počas jedného dňa, môžete vyberať medzi domčekmi plechovými a plastovými.

Najväčšou výhodou plechových domčekov je bezpochyby ich cena. Záhradný domček môžete zaobstarať od 250€. V ponuke nájdete samozrejme rôzne veľkosti. Môžete voliť aj medzi sedlovou alebo pultovou strechou. Súčasťou niektorých je aj prístrešok na bicykel či drevo.

 Luke a  CHESTER A  Archer domek

Plechové domčeky, ktoré nájdete v našom sortimente, sú vyrábané z kvalitných žiarovo pozinkovaných oceľových plechov, rám je potom z pozinkovanej ocele. Vďaka dvojitým posuvným dverám budete mať do domčeka vždy pohodlný prístup. Zároveň je domček možné aj uzamknúť.

Plastové domčeky značky Keter sa vyznačujú predovšetkým kvalitou svojho prevedenia. Niektorí sa o pevnosti plastových stien musia presvedčiť na vlastné oči, ale následne im obvykle dochádzajú argumenty proti tejto voľbe. Niektoré plastové domčeky sú vyrobené z materiálu DUOTECH z umelej živice. Dvojité steny sú odolné voči nepriazni počasia aj hrdze. Používané technológie firma KETER neustále vylepšuje. Pokiaľ hľadáte drevený vzhľad, ale výhody kvalitného plastu, potom zvoľte domček z EVOTECH materiálu. Tento kompozitný materiál ponúka prírodné drevené textúry na dotyk aj pohľad, ale v skutočnosti je to pevný, stály, bezúdržbový plastový panel s extrémne dlhou životnosťou.

 Darwin domek Keter  Cortina domek  Keter

Domčeky od značky Keter ponúka množstvo výhod. Podlaha je súčasťou balenia, zaistené je odvetrávanie, samozrejmosťou je možnosť uzamknutia, pevné konštrukčné panely a oceľové výstuže.

Možností z čoho vyberať máte veľa, takže stačí len pripraviť rovný podklad a zhotovený domček na ňom postaviť.