Tieň za dlhých letných dní

S prichádzajúcim letom si konečne môžeme užívať väčšie množstvo slnečného svitu. Ale čo keď je ho niekedy až príliš a budete sa chcieť ukryť v tieni?

Najjednoduchším spôsobom zatienenia je použitie slnečníka. Ale aj tu je hneď niekoľko variantov a možností medzi ktorými môžete vyberať.

Jedným zo základných kritérií pri výbere je, či sa bude jednať o slnečník stredový alebo bočný. U stredových slnečníkov môžete potom ďalej voliť medzi slnečníkmi naklápacími či štandardnými bez možnosti naklápania, ale za to s možnosťou výberu veľkosti od priemeru 2,7 m až do priemeru 4 m. Na roztiahnutie slnečníka väčšinou slúži kľučka a niektoré majú aj vodoodpudivý nástrek, ktorý Vás ochráni pred miernym dažďom.

slunecnik-roja-standard-4-m-1     slunecnik-roja-naklapeci-3m-bezovy-2

Středové slunečníky se prodávají bez podstavce, ale samozřejmě ho ke slunečníku můžete dokoupit. Zde je zapotřebí sledovat informaci ohledně průměru tyče slunečníku, abyste si pořídili vhodný podstavec, který poskytne dostatečné zatížení slunečníku.

podstavec-beton-20-kg-ctverec-23911sq-d-20         podstavec-beton-25-kg-osmiuhelnik-23918r8-d-25

Bočné slnečníky ponúkajú iné výhody. Môžete tu voliť sklon a pri niektorých typoch aj otáčať o 360 °, tak aby ste vždy dosiahli požadovaný tieňa. Najpohodlnejšia manipulácia je pomocou pedála, kde jednoduchým zošliapnutím dosiahnete ľahké otočenie.

hi880a-109001-mensi    slunecnik-roja-bocni-3-m-sedy

slunecnik-cantielver-detail-1     slunecnik-roja-standard-4-m-4     slunecnik-cantielver-detail-3

Bočné slnečníky sa predávajú s krížovými podstavcami, ktoré je potrebné zaťažiť stavebnými dlaždicami. Druhou možnosťou je zaťaženie podstavcom, ktorý krížový podstavec zakryje a Vy sa tak nemusíte obávať zakopnutia o stavebné dlaždice. Tento podstavec sa naplní pieskom.

podstavec-et-9496-3     podstavec-et-9496

Pokiaľ by ste hľadali neobvyklý tvar slnečníka, tak z našej ponuky môžeme odporučiť slnečníky DOUBLE. Jedná sa o stredový slnečník s dvoma ramenami na komfortné tienenie napríklad oválneho stola. Tento slnečník má po roztiahnutí dĺžku 456 cm a šírku 270 cm.

dvojity-slunecnik-hnedy

Vyberať môžete z veľkého množstva slnečníkov s moderným dizajnom a pevnou kovovou konštrukciou, aby Vás už ostré slnko neprekvapilo a mohli ste si v kľude užívať dlhé letné dni.